Home / Ο ΑΓΩΝΑΣ / ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ & ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ / RACE & EVENTS SCHEDULE

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ & ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ / RACE & EVENTS SCHEDULE

Κατεβάστε εδώ το Πρόγραμμα / Download the Schedule here  


Ημέρα 1 | Πέμπτη 14 Iουνίου

12:00 – 19:00 Εγγραφή σκαφών στη Γραμματεία Αγώνων —Poseidonion Grand Hotel

12:00 – 19:00 Έλεγχοι καταμετρήσεων και ασφαλείας σκαφών

19:30 Συγκέντρωση Κυβερνητών —Σινεμά Τιτάνια

20:30 – 21:00 Εγκαίνια του Race Village

21:00 Welcome Cocktail —Poseidonion Grand Hotel (μόνο για τους συμμετέχοντες)

 

Ημέρα 2 | Παρασκευή 15 Iουνίου

11:00 Ιστιοδρομίες

19:00 – 20:00 Δράση «Αγώνας Ιστιοπλοΐας σε Υδρορροή»* —Πλατεία Ποσειδωνίου

20:30 Απονομή Επάθλων Ημέρας —Πλατεία Ποσειδωνίου

  • Απονομή ρολογιού “Portugieser Yacht Club” από την IWC, Official Timekeeper, στον Ναυτικό Όμιλο Ελλάδος

 

Ημέρα 3 | Σάββατο 16 Iουνίου

10:30 Αγώνας Open BIC με αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Σπετσών

11:00 Ιστιοδρομίες

18.30 – 20.00 BIC SUP Event* —Παραλία Πλατείας Ποσειδωνίου

20:30 Απονομή Επάθλων Ημέρας και Concours d’ Elegance —Πλατεία Ποσειδωνίου

Θα ακολουθήσει Crew Party στο Σινεμά Τιτάνια, powered by SportingBet.

 

Ημέρα 4 | Κυριακή 17 Iουνίου

11:00 Ιστιοδρομίες

18:30 Απονομή επάθλων —Πλατεία Ποσειδωνίου

  • Απονομή βραβείου Grey Goose Gold Sponsor Award
  • Απονομή βραβείου Moët & Chandon Gold Sponsor Award

19:30 Cocktail Αποχαιρετισμού —Poseidonion Grand Hotel (μόνο για τους συμμετέχοντες)

 

 

 

RACE & EVENTS SCHEDULE

Day 1 | Thursday 14 June

12:00 – 19:00 Registration at the Regatta Office —Poseidonion Grand Hotel

12:00 – 19:00 Safety & Security Inspections

19:30 Skippers’ Meeting —Cine Titania

20:30 – 21:00 Inauguration of Race Village

21:00 Welcome Cocktail —Poseidonion Grand Hotel (for participants only)

 

Day 2 | Friday 15 June

11:00 Racing

19:00 – 20:00 “Rain Gutter” Regatta* —Poseidonion Square

20:30 Day Prize Giving Ceremony —Poseidonion Square

  • Presentation of a “Portugieser Yacht Club” watch by IWC, Official Timekeeper, to the Yacht Club of Greece

 

Day 3 | Saturday 16 June

10:30 Open BIC Class Race with sailors from the Yacht Club of Spetses

11:00 Racing

18.30 – 20.00 BIC SUP Event* —Poseidonion Square Beach

20:30 Day Prize Giving Ceremony and Concours d’ Elegance Awards —Poseidonion Square

A Crew Party will follow at Cine Titania powered by SportingBet.

 

Day 4 | Sunday 17 June

11:00 Racing

18:30 Final Prize Giving Ceremony —Poseidonion Square

  • Presentation of the Grey Goose Gold Sponsor Award
  • Presentation of the Moët & Chandon Gold Sponsor Award

19:30 Farewell Cocktail Party —Poseidonion Grand Hotel (for participants only)